Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-125-C2-R0
ATS-15A-125-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-125-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15A-125-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15A-125-C2-R0
QUANTITY
ATS-15A-125-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-125-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-125-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.92°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-125-C2-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-125-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-125-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-125-C2-R0
IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 28SOIC datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SENSING CIRCUIT 5V UV 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SMD 15POS ZE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 5TSOP datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP B25, AFS 2, datasheet.pdf
CAP ALUM 17000UF 20% 7.5V FLTPCK datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 11A TO220SIS-3 datasheet.pdf