Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-126-C1-R0
ATS-15A-126-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-126-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15A-126-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15A-126-C1-R0
QUANTITY
ATS-15A-126-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-126-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-126-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.45°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-126-C1-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-126-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-126-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-126-C1-R0
JUMPER-H1503TR/A3048W/X 2" datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RING TONG 6AWG #10 TIN datasheet.pdf
IC RS485/422 RX 10MBPS 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 10pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf