Amphenol Aerospace Operations 2M805-004-02NF11-200PA
2M805-004-02NF11-200PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-004-02NF11-200PA
Brief Description
M805 6C 4#23 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
2M805-004-02NF11-200PA.pdf
Availability of 2M805-004-02NF11-200PA
QUANTITY
2M805-004-02NF11-200PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-004-02NF11-200PA
Internal Part NumberEIS-2M805-004-02NF11-200PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-004-02NF11-200PA
2M805-004-02NF11-200PA Details Description
Related parts for 2M805-004-02NF11-200PA
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
Connector Receptacle 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
COMBO KIT DMM & ACCESSORY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 50MA 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 450V X7T 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf