Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-138-C2-R0
ATS-15A-138-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-138-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15A-138-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15A-138-C2-R0
QUANTITY
ATS-15A-138-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-138-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-138-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.18°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-138-C2-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-138-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-138-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-138-C2-R0
REGULATOR 7.15V 1.5A 3PSIP SMD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS M10 4-20 MA datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 1MM SMD AU datasheet.pdf
IC POWER SUP PCI LOCAL BUS 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 7.5UH 420MA 550 MOHM datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 1 14P 100MM datasheet.pdf
381 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
FIXED IND 4.1NH 800MA 100 MOHM datasheet.pdf
LCD 0.50" 3.5 DGT TN RFL OP PINS datasheet.pdf