Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-149-C2-R0
ATS-15A-149-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-149-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15A-149-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15A-149-C2-R0
QUANTITY
ATS-15A-149-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-149-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-149-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-149-C2-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-149-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-149-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-149-C2-R0
CONN HEADER 8POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 7.5MM datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf