Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-182-C1-R0
ATS-15A-182-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-182-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15A-182-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15A-182-C1-R0
QUANTITY
ATS-15A-182-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-182-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-182-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-182-C1-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-182-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-182-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-182-C1-R0
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
IC ADC 20BIT DIFFINPUT/REF16SSOP datasheet.pdf
SHIM 0.38MM REPLACEMENT datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWIT 32X16 144LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE USB-A 2.35X0.7 CNTR POS datasheet.pdf
MINI SPOX PLUG HSG 524005 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC DIGITAL COPIER datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X8R 0603 datasheet.pdf
MOD 120V 2.362" DIA RND 1350LM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf