Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-38-C1-R0
ATS-15A-38-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-38-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM
Datasheet Download
ATS-15A-38-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15A-38-C1-R0
QUANTITY
ATS-15A-38-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-38-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-38-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.900" (22.86mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.4°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-38-C1-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-38-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-38-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-38-C1-R0
IC TXRX LAN ATM 5V 24-SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFF SKEW 8OUT 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 68 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 287.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC VCXO 2.5V ACT LO/HI Z SMD datasheet.pdf