Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-58-C1-R0
ATS-15A-58-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-58-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-15A-58-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15A-58-C1-R0
QUANTITY
ATS-15A-58-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-58-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-58-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.08°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-58-C1-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-58-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-58-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-58-C1-R0
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RELAY SSR 5A 24VAC AC-IN ZERO-X datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 5A TO220-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 2.5V OD SSOP3 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
EUROCARD CONTACT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 16POS 2" CBL datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf