Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-145-C3-R0
ATS-15B-145-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-145-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15B-145-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15B-145-C3-R0
QUANTITY
ATS-15B-145-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-145-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-145-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.91°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-145-C3-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-145-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-145-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-145-C3-R0
BULB 22W T-9 FOR KFM/LC/FM SERIE datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 548MA 500 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 2400UF 50V SCREW datasheet.pdf
BERGSTRIP 0.100" DUAL ST datasheet.pdf