Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-33-C1-R0
ATS-15B-33-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-33-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM
Datasheet Download
ATS-15B-33-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15B-33-C1-R0
QUANTITY
ATS-15B-33-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-33-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-33-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.4°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-33-C1-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-33-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-33-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-33-C1-R0
JUMPER-H9991TR/A3047W/X 8" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A TO220-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SW LIMIT ADJ ROLL LEVER 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 30POS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A SYNC 8MSOP datasheet.pdf