Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-50-C3-R0
ATS-15B-50-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-50-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15B-50-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15B-50-C3-R0
QUANTITY
ATS-15B-50-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-50-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-50-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-50-C3-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-50-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-50-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-50-C3-R0
IC MCU 16K FLASH 256B 44LQFP datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 25NS 28SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 7.2UH 8.3A 13.5 MOHM datasheet.pdf
IC REG BUCK 2MHZ TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
FILTER RFI PWR LINE 1PH 3A 3FB3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf