Vishay/BCcomponents BFC236647104
BFC236647104 picture photo
Mfg. Part Number
BFC236647104
Brief Description
CAP FILM 100NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC236647104.pdf
Availability of BFC236647104
QUANTITY
BFC236647104 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC236647104
Internal Part NumberEIS-BFC236647104
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
SeriesMKT366
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC236647104
Related LinksBFC236, BFC236647104 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC236647104 Details Description
Related parts for BFC236647104
CONN SEC II 49POS 100 C/L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC LSR DRVR 2.7GBPS 3.63V 32TQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
IC CLK MULT 8KHZ-644.53MHZ 36QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 26 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SCT3250 19.34" 8" FFC W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf