Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-74-C1-R0
ATS-15B-74-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-74-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15B-74-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15B-74-C1-R0
QUANTITY
ATS-15B-74-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-74-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-74-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-74-C1-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-74-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-74-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-74-C1-R0
FAN AXIAL 60X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1% SC70-6 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
THERMAL PAD 20X10X2MM datasheet.pdf
IC MIXER 40.5-43.5GHZ UP CONV datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 2.3UH T65 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf