Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15C-206-C3-R0
ATS-15C-206-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15C-206-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15C-206-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15C-206-C3-R0
QUANTITY
ATS-15C-206-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15C-206-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15C-206-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15C-206-C3-R0
Related LinksATS-15C-, ATS-15C-206-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15C-206-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15C-206-C3-R0
LABEL LSR POLY WHT .56 X .56" datasheet.pdf
CONN HEADER 42PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 2.4A MICRO8 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
OSC MEMS 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V DO213AB datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf