Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-114-C2-R0
ATS-15D-114-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-114-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15D-114-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15D-114-C2-R0
QUANTITY
ATS-15D-114-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-114-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-114-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.41°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-114-C2-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-114-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-114-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-114-C2-R0
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
RES MO 1W 0.1 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 400W 120V datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS HIGH 7PPM datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 5W T18 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 620 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2A AXIAL datasheet.pdf