Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-156-C3-R0
ATS-15D-156-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-156-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15D-156-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15D-156-C3-R0
QUANTITY
ATS-15D-156-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-156-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-156-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-156-C3-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-156-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-156-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-156-C3-R0
ROUND SPACER #4 NYLON 7/8" datasheet.pdf
CTRLR POWER SSR 240V 50A AC OUT datasheet.pdf
IC XDSL LINE DRIVER 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 15W 1% TO220 datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DAUGHTER CARD MIXED SIGNAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOT23 datasheet.pdf
RES 660 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf