Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-170-C1-R0
ATS-15D-170-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-170-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15D-170-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15D-170-C1-R0
QUANTITY
ATS-15D-170-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-170-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-170-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-170-C1-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-170-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-170-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-170-C1-R0
C0NN RCPT 15POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN COUPLR RCPT MPO-MPO SIMPLEX datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
RES 796 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SCR FAST SW 175A 200V TO-93 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 82MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
RUGGD FLEX LIGHTPIPE BLK 12" AMB datasheet.pdf