Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-199-C1-R0
ATS-15D-199-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-199-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X6MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15D-199-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15D-199-C1-R0
QUANTITY
ATS-15D-199-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-199-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-199-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.8°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-199-C1-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-199-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-199-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-199-C1-R0
CONTACT PIN CRIMP 16-20AWG SILVR datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 180V 400A MS013 datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 15W 1% TO126 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5VOUT 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 300MW SOD323 datasheet.pdf
500 TB RIS CLA SOLID datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf