Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-20-C1-R0
ATS-15D-20-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-20-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15D-20-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15D-20-C1-R0
QUANTITY
ATS-15D-20-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-20-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-20-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.13°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-20-C1-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-20-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-20-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-20-C1-R0
JUMPER-H1507TR/A2015A/H1507TR10" datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OSC TIMER DUAL 2.1MHZ 14-SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 12.5pF 50 kOhm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.15W EMT6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf