Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-23-C1-R0
ATS-15D-23-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-23-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15D-23-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15D-23-C1-R0
QUANTITY
ATS-15D-23-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-23-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-23-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-23-C1-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-23-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-23-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-23-C1-R0
KIT DEV RABBITCORE/RCM3200 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP GW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 20POS datasheet.pdf