Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-09-C2-R0
ATS-15E-09-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-09-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15E-09-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15E-09-C2-R0
QUANTITY
ATS-15E-09-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-09-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-09-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.58°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-09-C2-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-09-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-09-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-09-C2-R0
THERMISTOR PTC 22 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
LED YELLOW 3MM T/H datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 450MA 280 MOHM datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/2"-25M BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 800NH 16.5A 2.5 MOHM datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SCKT datasheet.pdf