Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-102-C2-R0
ATS-15E-102-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-102-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15E-102-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15E-102-C2-R0
QUANTITY
ATS-15E-102-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-102-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-102-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-102-C2-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-102-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-102-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-102-C2-R0
RECT BRIDGE CELL 1000V 2A RS-2 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
OPTOCOUPLER LINE DRIVER 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 20.4VC DO221AC datasheet.pdf
MIFARE CLASSIC 1K SMART CARD IC datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD RIGHT NK datasheet.pdf
FACEPLATE SINGLE GANG 2PORT GRAY datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 6POS SMT 5MM datasheet.pdf