Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-144-C3-R0
ATS-15E-144-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-144-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15E-144-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15E-144-C3-R0
QUANTITY
ATS-15E-144-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-144-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-144-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.71°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-144-C3-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-144-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-144-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-144-C3-R0
RES SMD 1.74K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X15MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LINE INTERFC UNIT 4CH 128TQFP datasheet.pdf
CAP MICA 15PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.45-5.5V 12A 66W datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
BASE HEAD datasheet.pdf
9POS M PI FILT PC 1300PF datasheet.pdf