Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-169-C1-R0
ATS-15E-169-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-169-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15E-169-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15E-169-C1-R0
QUANTITY
ATS-15E-169-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-169-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-169-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.66°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-169-C1-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-169-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-169-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-169-C1-R0
ROTARY SWITCH 1 POLE 10 POS 115V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 10MSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6TSOP datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 9POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE PIN datasheet.pdf