Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-184-C1-R0
ATS-15E-184-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-184-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15E-184-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15E-184-C1-R0
QUANTITY
ATS-15E-184-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-184-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-184-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.11°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-184-C1-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-184-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-184-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-184-C1-R0
FILTER SAW 1.95GHZ LOWLOSS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
BACKPLANE VME 10SLOT POWER BUGS datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 3.2A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf