Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-200-C3-R0
ATS-15E-200-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-200-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15E-200-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15E-200-C3-R0
QUANTITY
ATS-15E-200-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-200-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-200-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-200-C3-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-200-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-200-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-200-C3-R0
JUMPER-H9992TR/1853 VI/X 4" datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 1.5MM VERT SMD datasheet.pdf
DSUB MALE SCREW LOCK datasheet.pdf
IC SMART PWR SSR 2CH PENTAWATT-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM MODULE datasheet.pdf
IC REG LDO 0.85V 0.2A SOT25 datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/8 BK 1KX1/2" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf