Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-41-C1-R0
ATS-15E-41-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-41-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM
Datasheet Download
ATS-15E-41-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15E-41-C1-R0
QUANTITY
ATS-15E-41-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-41-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-41-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width2.400" (60.96mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-41-C1-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-41-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-41-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-41-C1-R0
HEAT SHRINK CLR .75" X 4' datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 5V SAMPLING 28SSOP datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 72POS .156 GRN datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
REPLACEMENT MODULE datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 750MA 430 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC 214AB datasheet.pdf
SPLIT WRAP SLVNG 1.25"ID BLACK datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 15POS datasheet.pdf