Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-52-C2-R0
ATS-15E-52-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-52-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15E-52-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15E-52-C2-R0
QUANTITY
ATS-15E-52-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-52-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-52-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-52-C2-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-52-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-52-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-52-C2-R0
IC DAC 8BIT QUAD W/BUFF 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SEALED SE HDW PACKET datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 2% 0.15W 0705 datasheet.pdf