Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-62-C3-R0
ATS-15E-62-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-62-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15E-62-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15E-62-C3-R0
QUANTITY
ATS-15E-62-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-62-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-62-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow16.58°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-62-C3-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-62-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-62-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-62-C3-R0
IC REG CTRLR BUCK PWM 28-HTSSOP datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 100MA 5.6 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MICRO-D PLUG 15POS SKT 12" WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf