Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-10-C2-R0
ATS-15F-10-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-10-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15F-10-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-10-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-10-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-10-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-10-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.89°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-10-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-10-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-10-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-10-C2-R0
RES SMD 115K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TL8012-S1 110VAC 3NC+2NO 90-DEG datasheet.pdf
RES SMD 50K OHM 0.1% 0.15W 1510 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
LED COOL WHITE 6500K 82CRI 1212 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf