Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-12-C2-R0
ATS-15F-12-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-12-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15F-12-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-12-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-12-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-12-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-12-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-12-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-12-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-12-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-12-C2-R0
FIXED IND 10UH 333MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
PLUG 10POS 0 DEG GRY/YEL 5.3-6.5 datasheet.pdf
TERMINAL SCREW 30A PC MNT BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
HAND TOOL datasheet.pdf
CABLE HOUSING datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 15W datasheet.pdf
BRIDGE RECT GPP 4A 600V GBU datasheet.pdf
762 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf