Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-139-C2-R0
ATS-15F-139-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-139-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15F-139-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-139-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-139-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-139-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-139-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.1°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-139-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-139-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-139-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-139-C2-R0
HING CONTAINERS FOR IC'S datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 100W datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 8pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 6.74"L X 3.93"W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 45K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 0.100 T/H datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf