Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-166-C2-R0
ATS-15F-166-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-166-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15F-166-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-166-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-166-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-166-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-166-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.18°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-166-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-166-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-166-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-166-C2-R0
IC OPAMP ISOLATION 4KHZ SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.5V SC-82AB datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
BENCH MOUNT FOR 359-1 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT R/A PCB datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
G307K2 COM1 RS485(4W) datasheet.pdf