Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-208-C2-R0
ATS-15F-208-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-208-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15F-208-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-208-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-208-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-208-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-208-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.5°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-208-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-208-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-208-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-208-C2-R0
IC STEREO USB AUD INTRFCE 48TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 15V OUT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
STRIP MARKER 12 Y datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 10000 UH 25% datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf