Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-88-C3-R0
ATS-15F-88-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-88-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15F-88-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15F-88-C3-R0
QUANTITY
ATS-15F-88-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-88-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-88-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-88-C3-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-88-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-88-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-88-C3-R0
CAP CER 1500PF 25V 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.3K OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 500V NP0 1825 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V 10% BX 0805 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf