Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-89-C3-R0
ATS-15F-89-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-89-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15F-89-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15F-89-C3-R0
QUANTITY
ATS-15F-89-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-89-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-89-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.08°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-89-C3-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-89-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-89-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-89-C3-R0
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 102 TYPE D 10POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf