Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-160-C3-R0
ATS-15G-160-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-160-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15G-160-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15G-160-C3-R0
QUANTITY
ATS-15G-160-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-160-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-160-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.75°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-160-C3-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-160-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-160-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-160-C3-R0
CONV DC-DC MINI 1W 3KVDC ISOL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 103VC AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSHRINK THERMTRANS datasheet.pdf
LED MOD 3500K 1330LM 80CRI datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 10POS R/A PCB datasheet.pdf