Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-162-C2-R0
ATS-15G-162-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-162-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15G-162-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15G-162-C2-R0
QUANTITY
ATS-15G-162-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-162-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-162-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.62°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-162-C2-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-162-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-162-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-162-C2-R0
IC CTRLR BUCK 3PH VRM 9.0 24SOIC datasheet.pdf
CONN 500MCM AWG #1/2 datasheet.pdf
CHASSIS VALULINE 14" X 17" X 15" datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 5.62M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
M801 4C 4#23 SKT PLUG THRD datasheet.pdf
TV 5C 5#20 SKT RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf