Rohm Semiconductor ESR10EZPJ163
ESR10EZPJ163 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ163
Brief Description
RES SMD 16K OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ163.pdf
Availability of ESR10EZPJ163
QUANTITY
ESR10EZPJ163 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ163
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ163
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ163
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ163 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ163 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ163
IC TXRX E1 1-CHIP 5V 100-BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 4.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 4SIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 22A 8VQFN datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG WHITE SHLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CABLE SPT-2 PLUG TO PIGTAIL datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf