Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-35-C2-R0
ATS-15G-35-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-35-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766
Datasheet Download
ATS-15G-35-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15G-35-C2-R0
QUANTITY
ATS-15G-35-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-35-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-35-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow22.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-35-C2-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-35-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-35-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-35-C2-R0
CONN KEYING PLUG SER 3 & 4 SCKET datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 260MA 6.04 OHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
DIN 41612 VERT FEM PF TOOL 128 datasheet.pdf
RES SMD 7.59K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RING CIRC 10-12AWG #M4 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf