Cornell Dubilier Electronics 380LQ681M400K052
380LQ681M400K052 picture photo
Mfg. Part Number
380LQ681M400K052
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
380LQ681M400K052.pdf
Availability of 380LQ681M400K052
QUANTITY
380LQ681M400K052 Order Process
Ship out your order
Specifications of 380LQ681M400K052
Internal Part NumberEIS-380LQ681M400K052
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)293 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.96A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)380LQ681M400K052
Related Links380LQ681, 380LQ681M400K052 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
380LQ681M400K052 Details Description
Related parts for 380LQ681M400K052
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
SENSOR THERMOCOUPLE 4M LD 3.2DIA datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9632AR datasheet.pdf
CAP FILM 7500PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 300W datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1.5W DO204AL datasheet.pdf