Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-73-C3-R0
ATS-15G-73-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-73-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15G-73-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15G-73-C3-R0
QUANTITY
ATS-15G-73-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-73-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-73-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow29.12°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-73-C3-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-73-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-73-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-73-C3-R0
CONN FFC TOP 50POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W SMA datasheet.pdf
TRANS 2NPN 15V 0.8A 6SCH datasheet.pdf
EXTRUSION ALUMINUM 1M LONG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
IGBT 2500V 110A 430W I5-PAK datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 177LGA datasheet.pdf
MODULE SPM 600V 10A SPM55 datasheet.pdf