Silicon Labs SI2404-D-FT
SI2404-D-FT picture photo
Mfg. Part Number
SI2404-D-FT
Manufacturer
Product Category
Interface - Modems - ICs and Modules
Brief Description
IC ISOMODEM SYSTEM-SIDE 24TSSOP
Datasheet Download
SI2404-D-FT.pdf
Availability of SI2404-D-FT
QUANTITY
SI2404-D-FT Order Process
Ship out your order
Specifications of SI2404-D-FT
Internal Part NumberEIS-SI2404-D-FT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSI2493/57/34/15/04, Appl Note AN93
Standard Package62
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Modems - ICs and Modules
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI2404-D-FT
Related LinksSI240, SI2404-D-FT Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI2404-D-FT Details Description
Related parts for SI2404-D-FT
CONN PLUG 6POS .100 POLAR GOLD datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AC datasheet.pdf