Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-74-C3-R0
ATS-15G-74-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-74-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15G-74-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15G-74-C3-R0
QUANTITY
ATS-15G-74-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-74-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-74-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.62°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-74-C3-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-74-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-74-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-74-C3-R0
JUMPER-H1505TR/A3049B/H1505TR 4" datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 9.5"L X 6.34"W datasheet.pdf
LED FESTOON WHITE 12VDC datasheet.pdf
TRANS NPN PREBIAS/PNP 6TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 GRN/RED/X DIFF datasheet.pdf
BTN CAP RED datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 50K 20TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf