Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-80-C1-R0
ATS-15G-80-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-80-C1-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15G-80-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15G-80-C1-R0
QUANTITY
ATS-15G-80-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-80-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-80-C1-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.99°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-80-C1-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-80-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-80-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-80-C1-R0
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 54FBGA datasheet.pdf
RELAY SOFTSTART 120V 90A AC OUT datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 68.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 220MA 1.5 OHM datasheet.pdf