Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-81-C2-R0
ATS-15G-81-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-81-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15G-81-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15G-81-C2-R0
QUANTITY
ATS-15G-81-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-81-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-81-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-81-C2-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-81-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-81-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-81-C2-R0
TRANS NPN 300V 0.15A SOT323 datasheet.pdf
IC SWIT PWM GREEN OVP HV TO3P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 0.2A SOT-23 datasheet.pdf
C-830-14XLBKT RAILROAD TERM datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
ATTENUATOR 9DB datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC XO 37.5MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf