Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-102-C1-R0
ATS-15H-102-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-102-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15H-102-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15H-102-C1-R0
QUANTITY
ATS-15H-102-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-102-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-102-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-102-C1-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-102-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-102-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-102-C1-R0
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIP CODED ROTARY SWITCH datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPA3100D2 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf