Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-106-C3-R1
ATS-15H-106-C3-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-106-C3-R1
Brief Description
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15H-106-C3-R1.pdf
Availability of ATS-15H-106-C3-R1
QUANTITY
ATS-15H-106-C3-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-106-C3-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-106-C3-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow26.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-106-C3-R1
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-106-C3-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-106-C3-R1 Details Description
Related parts for ATS-15H-106-C3-R1
CAP TANT 22UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
POT 500K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 200MHZ 369BGA datasheet.pdf
RES 249 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SGE-245-2-0400 00100C SFTY EDGE datasheet.pdf
T4011 LATCH, 4NC BBM, STAND datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
EURO TERM BLOCK 55 DEG 350MM 4C datasheet.pdf
100UF 25V 8X20.5 85C AXI datasheet.pdf