Eaton (formerly Cooper Bussmann) BK/1A4806-2
BK/1A4806-2 picture photo
Mfg. Part Number
BK/1A4806-2
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
METAL NUT W/CUT OUT
Datasheet Download
BK/1A4806-2.pdf
Availability of BK/1A4806-2
QUANTITY
BK/1A4806-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BK/1A4806-2
Internal Part NumberEIS-BK/1A4806-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeNut, Metal
For Use With/Related ProductsFuseholder; HKP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK/1A4806-2
Related LinksBK/1A, BK/1A4806-2 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BK/1A4806-2 Details Description
Related parts for BK/1A4806-2
CONN FFC BOTTOM 53POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 2.25A 107 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
IC PCIE SW 16LANE 7PORT 320BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 320W datasheet.pdf