Susumu RG3216P-6802-W-T1
RG3216P-6802-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6802-W-T1
Brief Description
RES SMD 68K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6802-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-6802-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-6802-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6802-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6802-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6802-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6802-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6802-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-6802-W-T1
CABLE COAXIAL RG8 13AWG 1000' datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 200MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES 213 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.69 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5.1V 12V datasheet.pdf
RES 20K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf